Paracetamol & Ibuprofen Capsules, Paracetamol can be used for allergic to aspirin, intolerance, or is not suitable for application cases of aspirin, such as chickenpox, hemophilia and other hemorrhagic diseases (including cases of application of anticoagulant therapy), and peptic ulcer, gastritis and so on. Also apply to relieve mild to moderate pain, such as fever, headache, arthralgia, neuralgia, and migraine, dysmenorrhea etc that caused by cold.
Numele medicamentului
Generic name. Paracetamol & Ibuprofen Capsules
English name. Paracetamol & Ibuprofen Capsules
Paracetamol & Ibuprofen Capsules Indications
Paracetamol
1. Aplicați pentru a ameliora durerea ușoară până la moderată, cum ar fi febră, cefalee, artralgie, nevralgie și migrene, dismenoree etc. cauzate de frig.
2. Poate fi folosit pentru alergii la aspirină, intoleranță sau nu este potrivit pentru cazuri de aplicare a aspirinei, cum ar fi varicela, hemofilie și alte boli hemoragice (inclusiv cazurile de aplicare a terapiei anticoagulante), și ulcer peptic, gastrită etc.
Paracetamol & Ibuprofen Capsules Reactii adverse
Paracetamol
1. Reacția secundară a ficatului. utilizarea pe termen lung sau supradozajul poate provoca necroza celulelor hepatice.
2. Reacția secundară a rinichiului. metaboliții toxici excesivi generați de paracetamol pot, de asemenea, deteriora rinichii și pot provoca necroza celulelor renale, în special cota salicilatul de sodiu sau cofeina, au mai multe șanse să afecteze rinichii.
3. Reacția secundară a sistemului sanguin. supradozajul de lungă durată cu paracetamol, metaboliții toxici pot fi generați prin efecte directe asupra sistemului hematopoietic al măduvei osoase, constituie leziuni, pot induce, de asemenea, purpură trombocitopenică sau leucemie.
4. Reacția secundară a sistemului nervos. dacă copiii cu supradozaj de paracetomal, de asemenea, poate provoca simptome ale sistemului nervos central, în principal în leziuni cerebrale, tulburări neurologice, comă și așa mai departe.
Specificație
Each capsule contains:
Paracetamol 325 mg
Ibuprofen 200 mg
Standard de calitate
BP
Ambalare
10 x 10 capsule/cutie
Pregătiri
suspension, capsules, syrup, tablets etc