Paracetamol & Ibuprofen Capsules, Paracetamol can be used for allergic to aspirin, intolerance, or is not suitable for application cases of aspirin, such as chickenpox, hemophilia and other hemorrhagic diseases (including cases of application of anticoagulant therapy), and peptic ulcer, gastritis and so on. Also apply to relieve mild to moderate pain, such as fever, headache, arthralgia, neuralgia, and migraine, dysmenorrhea etc that caused by cold.
نام دارو
Generic name. Paracetamol & Ibuprofen Capsules
English name. Paracetamol & Ibuprofen Capsules
Paracetamol & Ibuprofen Capsules Indications
Paracetamol
1. برای تسکین دردهای خفیف تا متوسط، مانند تب، سردرد، آرترالژی، نورالژی، و میگرن، دیسمنوره و غیره ناشی از سرماخوردگی استفاده کنید.
2. قابل استفاده برای آلرژی به آسپرین، عدم تحمل، یا برای موارد مصرف آسپرین مناسب نیست، مانند آبله مرغان، هموفیلی و سایر بیماری های خونریزی دهنده (از جمله موارد استفاده از درمان ضد انعقاد)، و زخم معده، گاستریت و غیره.
Paracetamol & Ibuprofen Capsules واکنش های نامطلوب
Paracetamol
1. واکنش جانبی کبد. استفاده طولانی مدت یا مصرف بیش از حد می تواند باعث نکروز سلول های کبدی شود.
2. واکنش جانبی کلیه. متابولیت های سمی بیش از حد تولید شده پاراستامول همچنین می تواند به کلیه ها آسیب برساند و باعث نکروز سلولی کلیه شود، به ویژه سالیسیلات سدیم یا کافئین مشترک، احتمال آسیب رساندن به کلیه ها بیشتر است.
3. واکنش جانبی سیستم خون. مصرف بیش از حد طولانی مدت پاراستامول، متابولیت های سمی را می توان با اثرات مستقیم بر سیستم خونساز مغز استخوان ایجاد کرد، باعث ایجاد آسیب، همچنین می تواند باعث ایجاد پورپورای ترومبوسیتوپنیک یا لوسمی شود.
4. واکنش جانبی سیستم عصبی. اگر کودکان با مصرف بیش از حد پاراستومال، همچنین می توانند علائم سیستم عصبی مرکزی، به طور عمده در آسیب مغزی، اختلال عصبی، کما، و غیره ایجاد کنند.
مشخصات
Each capsule contains:
Paracetamol 325 mg
Ibuprofen 200 mg
استاندارد کیفیت
BP
بسته بندی
10 × 10 کپسول / جعبه
آماده سازی
suspension, capsules, syrup, tablets etc