ob_start_detected

Антибиотици цефазолин Натриум за вбризгување

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Тијанџин или Шангај порта
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, пари Грам, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  Цефазолин прашок за инјектирање as a preventive medication before surgery. Also антибиотици Cefazolin Sodium Powder for Injection е погоден за третман на осетливи бактерии доведе до воспаление на средното уво, бронхитис, пневмонија инфекција други респираторен тракт, инфекција на уринарниот тракт, инфекција на кожата на мекото ткиво, коските и зглобовите инфекција, сепса, инфективен ендокардитис, инфекција на црниот дроб систем и око, уво, нос и грло инфекција.

  Име на дрога

  Генеричко име. Цефазолин Натриум прашок за инјектирање

  Англиски име. Цефазолин Натриум прашок за инјектирање

  Антибиотици цефазолин Натриум прашок за инјектирање индикации

  1. Тоа е погоден за третман на осетливи бактерии доведе до воспаление на средното уво, бронхитис, пневмонија други инфекција на респираторниот тракт, инфекција на уринарниот тракт, инфекција на кожата на мекото ткиво, коските и зглобовите инфекција, сепса, инфективен ендокардитис, инфекција на црниот дроб систем и окото, уво, нос и грло инфекција.

  2. Исто така, како превентивни лекови пред операцијата.

  Антибиотици цефазолин Натриум прашок за инјектирање Користење

  IM / IV

  Antibiotics Cefazolin Sodium Powder for Injection Фото производ

  Антибиотици цефазолин Натриум прашок за инјектирање

  Антибиотици цефазолин Натриум прашок за инјектирање Транспорт и начин на плаќање

  превоз

  Услови на плаќање

   

  спецификација

  1 g

  Стандардот за квалитет

  БП, USP

  пакување

  1 vial/box or as your requirement

  подготовките

  инјектирање

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !