Цефтриаксон натриум вбризгување 1g

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Тијанџин или Шангај порта
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, пари Грам, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  Цефтриаксон натриум вбризгување 1g u сед за осетливи бактерии доведе до пониски инфекцијата на респираторниот тракт, инфекции на уринарниот тракт, билијарна инфекција, и абдоминална инфекција празнина, карлична инфекција, кожата на мекото ткиво инфекција, коските и зглобовите инфекции, сепса и менингитис инфекција превенција и времето на хирургија. Цефтриаксон натриум вбризгување 1g can treatment of uncomplicated gonorrhea.

  Име на дрога

  Генеричко име. Цефтриаксон натриум инјектирање

  Англиски име. Цефтриаксон натриум inj ection

  Молекуларна Формула. C18H16N8Na2O7S3.3 H2O

  Молекуларна тежина. 661,59

  Цефтриаксон натриум инјектирање1g индикации

  Се користи за осетливи бактерии доведе до намалување на инфекција на респираторниот тракт, инфекции на уринарниот тракт, билијарна инфекција, и абдоминална инфекција празнина, карлична инфекција, инфекција на кожата, меките ткива, коските и зглобовите инфекција, сепса и менингитис инфекција превенција и за време на операцијата. Оваа единствена агент може третман на некомплицирана гонореја.

  Ceftriaxone Sodium Injection 1g Контраиндикации

  Тоа е оневозможено за llergic да цефалоспорински антибиотици.

  Ceftriaxone Sodium Injection 1g  производ фотографии

  Цефтриаксон натриум инјектирање

  Цефтриаксон натриум вбризгување 1g БП

  Цефтриаксон вбризгување 1g

  Цефтриаксон натриум вбризгување 1g USP

  Цефтриаксон натриум вбризгување 1g

   

   

  Ceftriaxone Sodium Injection 1g Transportation and Payment Terms

   

  превоз

  УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ


   

   

   

   

  спецификација

  1g

  Стандардот за квалитет

  БП, USP

  пакување

  1 bottle/box

  подготовките

  инјектирање

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !