Carbocisteine ​​сируп за деца

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Тијанџин или Шангај порта
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, пари Грам, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  Carbocisteine сируп за деца. Carbocisteine sлесно растворлив во топла вода, малку се раствора во вода, нерастворлив во етанол или ацетон, easily растворени во киселина или алкален раствор. Carbocisteine сируп за деца се користизатретман наХроничен бронхитис, бронхијална астма и други болести доведе до леплива плунка, искашлување тешко .Но, треба да го поништат централна кашлица медицина се користи во исто време, избегнување разредува плунката блокада на дишните патишта.

  Име на дрога

  Генеричко име. Carbocisteine сируп

  Англиски име. Carbocisteine сируп .

  Carbocisteine ​​сируп за деца Индикации

  Тоа се користи за третман наХроничен бронхитис, бронхијална астма и други болести доведе до леплива плунка, искашлување тешко .

  Carbocisteine ​​сируп за деца несакани реакции

  Понекогаш може да биде блага вртоглавица, гадење, проблеми со стомакот, дијареа, гастроинтестинално крварење, осип на кожата и други негативни реакции.

  Carbocisteine ​​сируп за деца Прашања и внимание

  1. треба да бидат претпазливи со историја на пептичен улкус.

  2. За да се избегне централната кашлица медицина се користи во исто време, избегнување разредува плунката блокада на дишните патишта

  Carbocisteine Syrup for Children Product Photos

  Carbocisteine ​​сируп за деца

  Carbocisteine ​​сируп за деца 100ml

  Carbocisteine ​​сируп за деца 100ml 2%

  Carbocisteine ​​сируп за деца од 2%

  Carbocisteine ​​сируп за деца

   


  спецификација

  2%,

  100 ml/bottle

  Стандардот за квалитет

  CP, BP, USP

  пакување

  1 bottle/box, 10 bottles/cellophane

  подготовките

  сируп

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !