Keflex за инфекција на раната

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Тијанџин или Шангај порта
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, пари Грам, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  Keflex за инфекција на раната is used to treatment инфекција на респираторниот тракт, инфекција на уринарниот тракт и инфекции на кожата и меките ткива, за лекување на осетливи бактерии доведе до m ППЗ и умерена акутна ангина, ангина, воспаление на средното уво, синузитис, бронхитис, пневмонија и така натаму. Но, цефалексин за инфекција на кожата може да доведе до повраќање, греење,gastrointestinal reactions. soft, upset stomach, diarrhea, loss of appetite, nausea etc.

  Име на дрога

  Генеричко име. Цефалексин за перорална суспензија

  Англиски име. Цефалексин за перорална суспензија

  Цефалексин за перорална суспензијаиндикации

  Тоа се користи за лекување на осетливи бактерии доведе до m ППЗ и умерен акутен тонзилитис, ангина, отитис медиа, синузитис, бронхитис, пневмонија и други инфекции на респираторниот тракт, инфекции на уринарниот тракт и инфекции на кожата, меките ткива, итн

  Cephalexin for Oral Suspension Adverse Reaction е

  1. Обично гастроинтестинални реакции. мека, проблеми со стомакот, дијареа, губење на апетит, гадење, повраќање, греење, итн
  2. ретки. осип, дрога треска и други алергиски реакции и вртоглавица, диплопија, тинитус, грч и друг одговор нервен систем.
  3. пациенти Индивидуални ендокардитис во високи дози на овој производ, ќе има крв во урината, ацидофилни на гранулоцити се зголеми и зголемување на серумскиот креатинин, но откако застана на погоре реакција може брзо исчезнуваат.
  4. повремени серумски трансаминази На покачување, Coombs-ов тест позитивни, гранулоцитопенија и лажни мембрана колитис. Ретки хемолитична анемија .

  Cephalexin for Oral Suspension  производ фотографии

  Keflex за инфекција на раната

  Цефалексин за перорална суспензија Транспорт и начин на плаќање

  Ампицилин 500 mg на дозата

  УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ


  спецификација

  250 mg/5 ml

  Стандардот за квалитет

  БП, USP

  пакување

  10 bottles/cellophane

  подготовките

  suspension, capsules, syrup etc

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !