Praziquantel Таблети USP 600mg

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Тијанџин или Шангај порта
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, пари Грам, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Модел бр .: 600mg

  Тип: неоргански хемикалии

  Фармацевтска технологија: хемиска синтеза

  600mg, USP

   

  Додатни информации

  Продуктивност: 20000 boxes/week

  Бренд: Г-куќа

  Транспорт: Океан, земја, воздух

  Место на потекло: Кина

  Набавка Способност: 20000 boxes/week

  Сертификат: ISO9001, GMP

   

  Опис на производот

  Praziquantel Таблети   еuitable за сите видови на шистозомијаза, clonorchiosis, парагонимијаза, Fasciolopsis buski болест и тенијаза и цистицеркоза. Широк спектар на дрога трематоди и тенија. Praziquantel Таблети USP 600mg може да доведе до вртоглавица, главоболка, гадење, болки во стомакот, дијареа, замор, болки во екстремитетите, итн, обично, во помал степен, пократко траење, не се однесува на третман, не треба да се справи со.

  Име на дрога

  Генеричко име. praziquantel Таблети

  Англиски име. Praziquantel Tablets

  Молекуларна Формула. C19H24N2O2

  Молекуларна тежина. 312,41

  Praziquantel Таблети USP 600mgиндикации

  1. Широк спектар дрога трематоди и тенија.

  2. Погоден за сите видови на шистозомијаза, clonorchiosis, парагонимијаза, Fasciolopsis buski болест и тенијаза и цистицеркоза.

  Praziquantel Таблети USP 600mg несакани реакции

  1. Обично ефекти вклучуваат вртоглавица, главоболка, гадење, болки во стомакот, дијареа, замор, болки во екстремитетите, итн, обично, во помал степен, пократко траење, не се однесува на третман, не треба да се справи со.
  2. Неколку случаи симптоми како што се палпитации, стегање во градите.
  3. Гледано во неколку случаи може да се појави амино трансфераза пораст.
  4. Јас може да предизвика ментални нарушувања или гастроинтестинални крварења.

  Praziquantel Таблети USP 600mg производ фотографии

  Praziquantel Таблети

  Praziquantel Таблети 600mg

  Praziquantel Таблети USP 600mg

  Praziquantel Таблети USP

  спецификација

  600mg

  Стандардот за квалитет

  USP

  пакување

  10 x 10 таблети / кутија

  Подготовка

  таблети

   

   

  Looking for ideal Praziquantel Tablets USP 600mg Manufacturer & supplier We has a wide selection at great prices to help you get creative. All the Praziquantel Таблети 600mg are quality guaranteed. We are China Origin Factory of Praziquantel Tablets USP. If you have any question, please feel free to contact us.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !