Хлороквин фосфат БП Таблети 100 mg

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Тијанџин или Шангај порта
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, пари Грам, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  Хлороквин фосфат ТаблетиBP 100мгсе користи за f alciparum маларија,терцијален маларија ,квартана. Исто такаChloroquine Phosphate Tablets BP 100 mg е користат во третманот на парентерална амебијаза, болест на сврзното ткиво, фотосензитивност болести. Но Хлороквин фосфат БП Таблети 100 mgможе да доведе до ж eadache, вртоглавица, зуење во ушите, чешање на кожата, гастроинтестинални реакција и така натаму.

  Име на дрога

  Генеричко име. Хлороквин фосфат Таблети

  Англиски име. Хлороквин фосфат Таблети

  Molecular Formula. C18H32ClN3O8P2

  Chloroquine Phosphate Tablets BP 100mg индикации

  1. falciparum маларија, терцијален маларија ,квартана.

  2. Исто така се користи во третманот на парентерална амебијаза, болест на сврзното ткиво, фотосензитивност болести .

  Хлороквин фосфат БП Таблети 100 mgнесакани реакции

  Главоболка, вртоглавица, зуење во ушите, чешање на кожата, гастроинтестинални реакција и така натаму

  Хлороквин фосфат БП Таблети 100 mg производ фотографии

  Хлороквин фосфат БП Таблети 100 mg

   

  Хлороквин фосфат БП Таблети 100 mg

  Хлороквин фосфат Таблети

  Хлороквин фосфат таблети 100 mg

  Хлороквин фосфат Таблети БП

  спецификација

  100 mg

  Стандардот за квалитет

  БП

  пакување

  10 x 10 таблети / кутија

  Подготовка

  инјекција, таблети итн

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !