C6H8O6 витамин Ц таблети

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Тијанџин или Шангај порта
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, пари Грам, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  Модел бр .: Таблети

  Тип: неоргански хемикалии

  Фармацевтска технологија: хемиска синтеза

  500 mg, БП

   

  Додатни информации

  Продуктивност: 20000 boxes/week

  Бренд: Г-куќа

  Транспорт: Океан, земја, воздух

  Место на потекло: Кина

  Набавка Способност: 20000 boxes/week

  Сертификат: ISO9001 GMP

   

  Опис на производот

  C6H8O6 витамин Ц Таблети , VC е у сед за да се спречи болест, исто така, може да се користи во адјувантна therapy of various acute or chronic infectious diseases and purpura. Витаминот Ц таблети за џвакање е поволна за апсорпција на гастроинтестиналниот тракт, главно во апсорпцијата јејунумот, ниска протеини обврзувачки стапка, и мала количина на чување во плазма клетки, жлезди во рамките на организацијата била највисока концентрација, интрахепатичен метаболизмот, неколку за прототип предмети или метаболити преку ренална екскреција.

  Име на дрога

  Генеричко име. Витаминот Ц таблети за џвакање

  Англиски име. Витаминот Ц таблети за џвакање

  Витаминот Ц таблети за џвакањеиндикации

  Се користи за да се спречи болест, исто така, може да се користи во адјувантна therapy of various acute or chronic infectious diseases and purpura.

  Vitamin C Chewable Tablets  производ фотографии

  C6H8O6 витамин Ц таблети

  Витаминот Ц таблети за џвакање на плаќање и транспортна

  УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ

  превоз


  спецификација

  250 mg, 500 mg

  Стандардот за квалитет

  БП

  пакување

  10 x 10 таблети / кутија

  подготовките

  инјекција, таблети, сируп итн

   

  Looking for ideal Vitamin C Chewable Tablets Manufacturer & supplier We has a wide selection at great prices to help you get creative. All the C6H8O6 Vitamin C Tablets are quality guaranteed. We are China Origin Factory of Vitamin C Tablets. If you have any question, please feel free to contact us.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !