Амоксицилин за прашок за перорална суспензија 125mg / 5ml

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Тијанџин или Шангај порта
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, пари Грам, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  Амоксицилин за прашок за перорална суспензија 125mg / 5mlиuitable for sensitive bacteria lead to the infections oft тој хемолитична Streptococcus, Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus aureus, или Haemophilus influenzae доведе до воспаление на средното уво, синузитис, фарингитис, ангина, инфекција на горниот респираторен тракт.E. coli, Proteus еднина или измет Enterococcus предизвикани од инфекција на уринарниот тракт. На хемолитична Streptococcus, Staphylococcus aureus, или e. coli доведе до инфекција на кожата на меките ткива.

  Име на дрога

  Генеричко име. Амоксицилин за прашок за перорална суспензија

  Англиски име. Амоксицилин за прашок за перорална суспензија

  Amoxicillin Powder for Oral Suspension 125mg/5ml Indications

  Погодно за осетливи бактерии (не за производство на бета лактамаза видови) доведе до инфекции на следните.

  1. хемолитичен стрептокок, Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus aureus, или Haemophilus influenzae да доведе до воспаление на средното уво, синузитис, фарингит, тонзилит, инфекции на горниот респираторен тракт.

  2. E. coli, Proteus еднина или измет Enterococcus предизвикани од инфекција на уринарниот тракт.

  3. хемолитична Streptococcus, Staphylococcus aureus, или e. coli доведе до инфекција на кожата на меките ткива.

  4. хемолитична Streptococcus, Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus aureus, или Haemophilus influenzae доведе до акутен bronchitis, пневмонија и други инфекции на долниот респираторен тракт.

  5. Акутна некомплицирана гонореја.

  6. This product can be used in the treatment of typhoid fever, typhoid carrier and leptospirosis.

  Амоксицилин за прашок за перорална суспензија 125mg / 5ml производ фотографии

  Амоксицилин за прашок за перорална суспензија 125mg / 5ml

  Амоксицилин за прашок за перорална суспензија 125mg / 5ml

  Амоксицилин за прашок за перорална суспензија

  Амоксицилин за прашок орална суспензија

  Амоксицилин за прашок за перорална суспензија

   

  спецификација

  125 mg/5 ml

  Стандардот за квалитет

  БП, USP

  пакување

  1 bottle/box, 10 bottles/cellophane

  подготовките

  suspension, capsules, syrup etc

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !